Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Пољак повео на Међународном бициклистичком обиласку Бугарске

Фотографија: tourofbulgaria.com

Пољак Алан Банашек (Mazowsze Serce Polski) освојио је прву етапу на 67. Међународном бициклистичком обиласку Бугарске. Ово је прва професионална победа 22. годишњег такмичара. Банашек је узео жуту мајицу из Француза Пјера Барбија (Nippo Delko One Provence) након етапе од Софије до Пазарџика, победивши свог сународњака Патрика Стоша (Voster). Трећи је постао Британац Рис Вуд (Holdsworth-Zappi). Победник је завршио са време 2 сата и 48 минута и просечном брзином преко 45 км на сат. Утрка се враћа након двогодишњег одсуства из међународног календара.

Више из ове категориjе

Почиње најдужи морски маратон код нас

Старт пливачког маратона који има 50-годишњу традицију у Бургасу ће бити дат на острву Света Анастасија тачно у 9,30 ч. данас, 18. јуна. По традицији, крајна тачка маратона је Мост заљубљених у Бургасу. Учесници треба да препливају 6.400..

објављено 18.6.21. 06.35

250 картинг возача из 16 земаља одмеравају снаге у Бугарској

У суботу и недељу на картинг стази у Хаскову ће се одржати друго издање такмичења „ЕКО 24 часа Бугарске“, које је део европског картинг шампионата издржљивости. За учешће се пријавило 250 возача из 16 земаља, подељених у 42 тима и 2 категорије –..