Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Ултрамаратонац освојио узастопно највише врхове Старе планине, Риле и Пирина за око 26 сати

Фотографија: Facebook / Bozhidar Antonov/Homo Ludens

Такмичар у ултрамаратону Божидар Антонов, који је 2018. поставио рекорд претрчавши руту од око 600 км од врха Кома у Старој планини до рта Емине за 4 дана, 8 часова и 27 минута, сада се узастопно освојио највише врхове Старе планине (Ботев), Риле (Мусала) и Пирина (Вихрен).

Како јавља његова екипа, жеља Антонова је била да пењање на три врха оствари за мање од 24 часа, али је успео да то уради за 26 часова и 6 минута, због проблема са бициклом који је возио када није трчао.

Више из ове категориjе

Валентин Андреев

Валентин Андреев у финалу Европског првенства у лакој атлетици

Бугарин Валентин Андреев изборио је пласман у финале Европског првенства у лакој атлетици за такмичаре до 20 година у категорији бацања чекића у естонској престоници Талину. Бугарски такмичар остварио је резултат у квалификацијама 75:62 м. Финале..

објављено 15.7.21. 17.06
Лудогорец

Лудогорец у другом колу квалификација за Лигу шампиона

Фудбалски првак Бугарске ФК Лудогорец победио је са 1:0 белоруског првака Шахтјор у реваншу 1. кола квалификација за Лигу шампиона који је игран у Београду. Једини погодак дао је у 71. минуту Кирил Десподов. За разлику од првог меча у Разграду у коме су..

објављено 14.7.21. 10.10

Преко 1.200 учесника на Европском првенству у рукомету у Варни

На јужној плажи у Варни ће се од 13. до 18. јула одржати Европско првенство у рукомету на песку за жене и мушкарце. На овогодишњем издању ће учествовати више од 1.200 такмичара, 70 судија и делегата и 230 волонтера. Учесници и гости Евро 2021. биће..