Бугарски национални радио © 2020 Сва права задржана

Бугарске ритмичарке бриљирале у Минску

Фотографија: БТА

Бугарске ритмичарке у групним вежбама освојиле су на такмичењу за Челенџ куп у Минску златне медаље у вежби са три обруча и два пара чуњева као и бронзана одличја у вежби са пет лопти. Пре тога су се у вишебоју Бугарске окитиле бронзом. Тако су репрезентативке Бугарске у ритмичкој гимнастици (у групним вежбама) завршиле наступ у Минску освојивши комплет медаља. У индивидуалним вежбама Борјана Калејн је на финалу остала четврта у дисциплини с лоптом.

Више из ове категориjе

5 медаља за Бугарску на Балканијади у атлетици у Истанбулу

Бугарски атлетичари освојили су 4 сребрне и 1 бронзану медаљу на атлетској Балканијади одржаној у Истанбулу. Сребром су се окитили Милена Миткова у скоку у даљ (6.42 м), Митко Ценов у трци на 1.500 м (3:50.46 мин), Тихомир Иванов у скоку увис и Станислав..

објављено 17.2.20. 10.07

Млада нада Милена Тодорова машта о олимпијској медаљи у биатлону

Њене лепе очи у којима се огледају планинска језера, могле би да буду украс сваког модног подијума. Али је она изабрала биатлонску стазу како би једног дана остварила свој сан да се окити олимпијском медаљом. Милена Тодорова је..

објављено 15.2.20. 09.00
Миглена Селишка (отгоре) ще се бори за медал днес.

Миглена Селишка - европска шампионка у рвању слободним стилом

Миглена Селишка је на првенству у рвању у Риму освојила друго европско злато за Бугарску. У финалу у категорији до 50 кг слободним стилом она је савладала Украјинку Оксану Ливач са 5:3 у бодовима. Биљана Дудова се окитила сребрном медаљом у..