Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Takim i parë i qeverisë pas pandemisë në godinën e Këshillit të Ministrave

Foto: Ani Petrova

Që nga sot mbledhjet e qeverisë bullgare përsëri do të zhvillohen në godinën e Këshillit të Ministrave. Pas shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme më 13 mars ministrat kishin mbledhje në distancë me video-lidhje.


Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 118

Dy here më shumë para për shtegun klinik për koronavirus Kryeministri Bojko Borisov u takua me Shtabin Operativ Kombëtar për luftimin e Covid-19. Në bisedim kanë marrë pjesë ministrat e shëndetësisë, financave dhe të ekonomisë. Ministri i..

botuar më 20-07-03 8.04.MD
Tomisllav Donçev

Pritet një vjeshtë kritike dhe rritje e ekonomisë në fund të vitit 2020

Bullgaria ndoshta do t’i marrë mjetet e para financiare nga BE-ja për përballimin e krizës së Covid-19 gjatë muajit tetor, tha zëvendëskryeministri Tomisllav Donçev. Faza më e ashpër ekonomike për ne do të jetë vjeshtën. Të gjithë analizatorët japin..

botuar më 20-07-03 7.46.MD

Ka të ngjarë që investitori në Fibank të interesohet për lojërat e fatit në Bullgari

Blerja e 7.8% prej kapitalit të Fibank në Bullgari nga Valea Foundation e sipërmarrësit çek Karel Komarek mund të jetë një hap drejt hyrjes në tregun bullgar të lojërave të fatit. Këtë e komentoi para BNR-së Veselin Vaçkov, drejtor i “Lidove..

botuar më 20-07-03 7.12.MD