Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Patriku Bullgar Neofit bekoi fëmijët dhe familjet e tyre

Patriku Neofit
Foto: BGNES

Në një liturgji Shenjtëria e Tij  Patriku Neofit theksoi se fëmijët janë më e çmueshmja dhe më e shtrenjta për çdo njeri, për çdo familje, për çdo popull. Patriku tha se fëmijët janë bekim si për prindërit e tyre, ashtu edhe për mbarë shoqërinë. “Te ta është shpresa jonë për ditën e nesërmen” tha Patriku dhe u bëri thirrje të moshuarve të mos harrojnë fjalët e Krishtit, i cili na mëson të ruajmë pastërtinë e mendimeve dhe synimeve fëmijërore.

Më shumë nga rubrika

Covid-19 në Bullgari: Dita e 118

Dy here më shumë para për shtegun klinik për koronavirus Kryeministri Bojko Borisov u takua me Shtabin Operativ Kombëtar për luftimin e Covid-19. Në bisedim kanë marrë pjesë ministrat e shëndetësisë, financave dhe të ekonomisë. Ministri i..

botuar më 20-07-03 8.04.MD
Tomisllav Donçev

Pritet një vjeshtë kritike dhe rritje e ekonomisë në fund të vitit 2020

Bullgaria ndoshta do t’i marrë mjetet e para financiare nga BE-ja për përballimin e krizës së Covid-19 gjatë muajit tetor, tha zëvendëskryeministri Tomisllav Donçev. Faza më e ashpër ekonomike për ne do të jetë vjeshtën. Të gjithë analizatorët japin..

botuar më 20-07-03 7.46.MD

Ka të ngjarë që investitori në Fibank të interesohet për lojërat e fatit në Bullgari

Blerja e 7.8% prej kapitalit të Fibank në Bullgari nga Valea Foundation e sipërmarrësit çek Karel Komarek mund të jetë një hap drejt hyrjes në tregun bullgar të lojërave të fatit. Këtë e komentoi para BNR-së Veselin Vaçkov, drejtor i “Lidove..

botuar më 20-07-03 7.12.MD