Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Arinjtë vallëzues pranë Belicës përsëri mirëpresin vizituesit

Foto: belitsa.com

Në ditën e zooparqeve bullgare (18 maj) Parku i arinjve vallëzues pranë qytetit Belica hapi dyert e veta për vizituesit. Turistët mund të hyjnë në territorin e parkut çdo ditë nga ora 12.00 deri në orën 18.00, por vetëm duke respektuar masat e rrepta kundër epidemisë së Covid-19. Grupet e turistëve në parkun që ndodhet në malin Rila mund të jenë të vogla – jo më shumë se 4-5 veta. Vizituesit bëjnë shëtitje pa ciceronë dhe po të kërkojnë informacion nga nëpunësit e parkut, mund ta bëjnë këtë vetëm në vende të caktuara.

Më shumë nga rubrika

All inclusive, por pas vitrinës

Adhuruesit e shërbimit All inclusive mund të jenë të qetë, sepse pavarësisht nga masat kundër epidemisë, përsëri do të mund të shijojnë të gjitha ekstrat në hotelet të cilat e propozojnë atë në bregdetin bullgar. Siguria është e garantuar dhe klientët..

botuar më 20-07-03 12.36.MD

Vendpushimi malor Pamporovo çel sezonin veror

“Lëvizu, merr frymë dhe ndaj” është motoja e sezonit Vera 2020 në vendpushimin malor Pamporovo, i cili fillon sot. Programi veror i pushimores në malin e Rodopeve qëllon të tërheqë më shumë njerëz në mal për lëvizje, sport dhe ajër të pastër...

botuar më 20-07-03 8.06.PD

Portali turistik i Varnës me vizion të ri për stinën verore

Me një vizion krejtësisht të ri Portali turistik i Varnës tregon bukuritë e kryeqytetit tonë detar me rubrika interesante, fotografi dhe video. Informacioni paraqitet në 6 gjuhë: bullgarisht, anglisht, rusisht, gjermanisht, frëngjisht dhe..

botuar më 20-07-02 10.24.PD