Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Komisioni Evropian miratoi marrëveshjen për VIVACOM

Foto: pixabay

KE-ja miratoi blerjen e operatorit bullgar të telekomunikacioneve “Viva Telecom Bulgaria” dhe të shoqërisë bije “Kompania bullgare e telekomunikacioneve” nga kompania holandeze United Group BV. Sipas Brukselit marrëveshja u përgjigjet të gjitha kërkesave të BE-së dhe nuk e kërcënon konkurrencën në treg, konstatohet në vendim.

Më shumë nga rubrika

Mbi 5 mijë veta kanë përdorur kreditë pa interesa për shkak të Covid-19

Rreth 2199 euro është vlera mesatare e kredive pa interesa, të tërhequra nga personat fizikë, të cilët ndodhen në situatë të vështirë për shkak të epidemisë së koronavirusit. Këtë e bëri të ditur Banka Bullgare për Zhvillim. Programi përkrah..

botuar më 20-06-02 3.01.MD

Pandemia shtyri programin për kthimin e bullgarëve nga jashtë

Për shkak të pandemisë së Covid-19 programi operativ “Zhvillimi i Resurseve Njerëzore” shtyn aplikimet për vitin 2021 për masat inkurajuese për kthimin në Bullgari me qëllim të gjejnë punë dhe të vazhdojnë të jetojnë tek ne. 5 miliona eurot e..

botuar më 20-06-02 2.31.MD
Presidenti Rumen Radev dhe Nënpresidentja Ilijana Jotova në Kallofer

Presidenti nderoi heroin kombëtar Hristo Botev në Kallofer

Është simbolike kjo se kemi vetëm një minutë në tërë vitin kur mbajmë heshtje në nderim të Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin e Bullgarisë – tha Presidenti Rumen Radev para monumentit të Hristo Botevit në vendlindjen e heroit kombëtar..

botuar më 20-06-02 1.37.MD