Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria në fotografi

Varna, erë e fortë verilindore dhe dallga të mëdha. Sot porti i Varnës është mbyllur, lundrimi në rajon është pezulluar.​ Foto: BTA

Më shumë nga rubrika

Bullgaria në fotografi

Kallofer, 2 qershor – Dita e Hristo Botevit dhe të të vdekurve për çlirimin dhe pavarësinë e Bullgarisë. Foto: BTA​

botuar më 20-06-02 2.51.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti danubian Ruse, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve, 1 qershorin, rruga qendrore e këmbësorëve. Foto: BTA

botuar më 20-06-01 2.50.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Varna, në pritje të stinës së re turistike. Foto: BTA

botuar më 20-05-29 2.20.MD