Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Më shumë nga rubrika

Dezinfektimi i Sofjes po vazhdon

Në intervistë për drejtoresha e Inspektoratit të Kryeqytetit  Veska Georgieva shpjegoi se sipas grafikut strikt në Sofje vazhdon dezinfektimi i nënkalimeve, stacioneve të transportit publik dhe kosheve për mbeturina, kurse rrugët e kryeqytetit lahen..

botuar më 20-03-29 12.13.MD

Tek ne nuk kemi një bum rastesh me COVID-19, as vdekshmëri të lartë si në vendet e tjera

Pasi gjatë natës në qytetin Bllagoevgrad (Bullgari Jugpoerëndimore) ishte regjistruar rasti i 7-të i vdekjes nga koronavirusi, në mëngjes atje vdiq dhe pacienti i tetë .   Epidemiologët shpjegojnë se vala e gripit të tipit B tashmë kaloi, por tani..

rinovuar më 20-03-29 11.52.PD
Zv. Kryeministri Tomisllav Donçev

Mendojmë për punëdhënësin, por para së gjithësh për punëtorin

Në programin e “E Diela 150” të Radios Kombëtare Bullgare zëvendëskryeministri Tomisllav Donçev shpjegoi se shteti do të sigurojë përkrahje për biznesin, i cili vuan nga kufizimet e  karantinës, por mendon para së gjithësh për punëtorin. Dëmet..

botuar më 20-03-29 11.26.PD