Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Angell Kodinov me dy medalje nga Kampionati Botëror i kajkut

Angell Kodinov
Foto: Sportal.bg

Angell Kodinov fitoi medaljen e bronztë në disiplinën 200 metra kanoe për një person në Kapmionatin Botëror të kanoe-kajakut për të rinj në moshë deri më 23 vjeç në Rumani. Arritja e tij në këtë distancë ishte 39.947 sekonda. Ky është medalja e dytë e bullgarit në këtë kampionat pasi më parë ai u bë i treti në distancën 1000 metra.


Më shumë nga rubrika

Nikollaj Shterev

Mundësi Nikollaj Shterev humbi luftën me koronavirusin

Ish mundësi i ekipit kombëtar Nikollaj Shterev humbi luftën me kronavirusin dhe u nda nga jeta në moshën 33 vjeçare. Para afro një muaji ai u pranua në spital për shkak të keqësimit të shëndetit si rezultat i Covid-19 dhe u vendos në frymëmarrje me..

botuar më 20-07-15 1.01.MD
Ishulli Shën Anastasija

Maratona e notimit nga ishulli Shën Anastasia sivjet është me pjesëmarrje ndërkombëtare

Maratona e sivjetshme e notimit nga ishulli Shën Anastasija deri në Urën e qytetit Burgas sivjet do të jetë më 18 korrik me pjesëmarrjen e katër shtetasve amerikanë. Deri tashti krahas tyre afro 60 notarë nga mbarë Bullgaria shfaqën dëshirë të..

botuar më 20-07-15 12.51.MD
Gabriella Petrova

Gabriella Petrova u bë e para në Evropë dhe e dyta në botë në kërcimin trehapësh

Sportistja e atletikës së lehtë Gabriella Petrova në Turneun “Pllovdiv” kapërceu 14.38 metra në kërcimin trehapësh dhe kështu u radhit në vendin e parë në ranglistën sezonale në Evropë, njoftoi bgathletic.com.Me këtë rezultat bullgarja u ngjit në..

botuar më 20-07-15 8.36.PD