публикувано на 19.07.21 в 13:39

Суперкупата отпътува за Разград

публикувано на 18.07.21 в 08:43

Обновена зала по фехтовка

Реновирана е залата, в която тренира Клубът по фехтовка „Дунав“ в Русе. Тя не е била ремонтирана през последните 40 години. Подменени са електрическата и отоплителната инсталации, а старата метална дограма е сменена с нова PVC. На мястото на..

публикувано на 16.07.21 в 15:17

Нюргюл Салимова в Световната купа

Гросмайстор Нюргюл Салимова се класира за втория кръг на Световната купа по шахмат, организирана от ФИДЕ. Българската шахматистка преодоля в тайбрек в първия кръг перуанката Ингрид Аляга. В първия кръг отпадна гросмайстор Виктория Радева. В..

публикувано на 15.07.21 в 09:48

"Лудогорец" отново би "Шахтьор"

"Лудогорец" преодоля първото препятствие в квалификациите на Шампионската лига. В среща реванш, играна на неутрален терен в Белград, първенецът на България победи беларуския "Шахтьор" с 1:0 с гол на Кирил Десп одов в 70-та минута и с общ резултат..

публикувано на 14.07.21 в 07:02

С 10 златни медала

Десет златни медала и един бронзов спечели русенският клуб „змс Иван Маринов“ на проведеното в Бургас международно първенство по корабомоделен спорт клас „С“. В международното първенство са участвали 67 спортисти от 7 държави – България, Румъния,..

публикувано на 14.07.21 в 06:55

Шампиони в Русе

Русенският волейболен клуб „Любо Ганев – Автосвят“ стана шампион на България за възрастовата група момичета до 13 години. Две от момичетата на отбора спечелиха и индивидуални отличия. Ивайла Килева взе титлата за най-полезен състезател - MVP, а..

публикувано на 06.07.21 в 11:02

Историята на Джони Велинов

Легендарният вратар на националния отбор и ЦСКА Джони Велинов и спортният журналист Ники Александров гостуват на 7 юли от 18:00 ч. в Регионална библиотека „Стилиян Чилингиров” в Шумен. Те ще представят книгата „Джони Велинов – моята история”...

публикувано на 05.07.21 в 10:11

Наградиха победителите в голямата надпревара

Приключи състезанието по колоездене, бягане и дуатлон на Шуменското плато. Калин Кюмюрджиев печели в дисциплината за електрически велосипеди, второто място е за Даниел Ковачев, трети е Анастас Анастасов. Победител в състезанието по бягане за жени над 18..

публикувано на 04.07.21 в 13:53

Състезания на платото

За поредна година Велоклуб "Илчов баир", Община Шумен, Природен парк “Шуменско плато” и Североизточното държавно предприятие организират състезание по колоездене, бягане и дуатлон. Надпреварата ще бъде в неделя, в западните части на платото. Стартът и..

публикувано на 02.07.21 в 11:43

Нова зала по джудо

Откриха новата спортна зала по джудо в Русе. Тя се намира на ул. „Александровска“ 108. Спортният клуб по джудо „Кано – Русе“ е основан през 2019 г. Председател на клуба и старши треньор е сенсей Пламен Георгиев, възпитаник на Националната..

публикувано на 01.07.21 в 15:27

Грациите на България идват в Шумен

За трета поредна година Шумен приема държавното първенство по масов спорт „Гимнастрада“. Състезанието ще се състои тази събота, 3 юли 2021 г., в зала „Арена Шумен“. В надпреварата ще участват 750 гимнастички от 25 спортни клуба от цялата страна...

публикувано на 30.06.21 в 11:37