Eмисия новини
от 20.00 часа
YOTA

Bullgaria është mikpritëse e takimit ndërkombëtar të adhuruesve të radio orientimit sportiv

Bullgaria është mikpritëse e takimit ndërkombëtar veror të adhuruesve të garave të radio orientimit YOTA 2019, i cili do të zhvillohet nga 11 deri më 17 gusht në vendpushimin Bankja, afër Sofjes. Pritet se do të mbërrijnë 90 pjesëmarrës nga 35..

09.08.19 15:23 |

Në Bankja u zhvillua festivali i parë i artit rrugor te ne

Iluzionistë, zhonglerë, klounë, muzikantë dhe artistë të tjerë të talentuar dëfrenin të vegjël dhe të mëdhenj gjatë Festivalit të parë të artit rrugor te ne, i cili u zhvillua më 18 dhe 19 maj në Bankja. Humori festiv ishte në harmoni me motin e mirë dhe..

25.05.19 13:10 |

Bankja do të ndërtojë kanalizimin e saj me mjete evropiane

Rajoni Bankja që ndodhet vetëm 17 km në perëndim të qendrës ideale të Sofjes është vendi me ajrin më të pastër në kryeqytet. Vendndodhja e Bankjës në rrëzat e malit Ljulin, flladi i lehtë malor, i pasur me jone negative e fonocide, dhe kryesorja – burimet..

21.12.09 16:14 |
Всички новини: днес | вчера