Eмисия новини
от 05.00 часа
Българско национално радио © 2020 Всички права са запазени

Avokatja e popullit Maja Manollova është kandidate për kryetare të bashkisë së Sofjes

Maja Manollova
Снимка: BGNES

Avokatja e popullit Maja Manollova deklaroi se do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme për kryetar bashkie në kryeqytet dhe për këtë arsye do të japë dorëheqje nga posti i saj aktual. Lighur me këtë Kryeministri Bojko Borisov nënvizoi se pikërisht partia e tij GERB e ka bërë Manollovën mbrojtëse të të drejtave të qytetarëve. Një ditë më parë kryetarja aktuale e bashkisë së kryeqytetit Jordanka Fandëkova gjithashtu shpalli se do të marrë pjesë në garën zgjedhore për Sofjen. Për këtë arsye Borisovi tha se shpreson se Maja Manollova dhe Jordanka Fandëkova do të zhvillojnë një fushatë korrekte zgjedhore.


Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт.
Още от