Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Локомотив с първа победа за сезона!

Локомотив (Пловдив) победи Царско село с 2:0 в двубой от осмия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Царско село".

Лукас Салинас (69') даде аванс за пловдивчани.  В добавеното време на срещата черно белите удвоиха преднината си, след като Димитър Илиев (90+4') бе точен от дузпа.

Първото полувреме не предложи абсолютно нищо интересно, като двамата вратари не се наложи да се намесват нито веднъж.

В 69-ата минута Димитър Илиев получи топката по десния фланг, пусна по земя към точката на дузпата, където Салинас овладя, завъртя се и стреля точно – 1:0 за тима на Александър Тунчев.

Домакините не съумяха да застрашат вратата на гостите, а в добавеното време получиха и втори гол. Илиев бе повален от Сашо Александров в наказателното поле и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Потърпевшият бе безгрешен от дузпата и оформи крайното 2:0.

Локо (Пловдив) събра 6 точки и вече е на 10-ата позиция, докато Царско село е също с толкова на 11-ото място.