Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Отново бой на мач във Франция

Лил
Снимка: БГНЕС

Феновете на Ланс и Лил влязоха в сблъсъци на почивката на мача от петия кръг на Лига 1. Привържениците започнаха да се обиждат, след това полетяха седалки от двете страни. Фенове на Лил нахлуха на терена и се отправиха към сектора на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да използва сила. Инцидентът идва само няколко седмици, след като фенове на Ница нахлуха на терена за саморазправа с играчи на Марсилия.

След няколко минути объркване нещата се успокоиха на стадион “Болер Делелис”, а второто полувреме започна с 30-минутно закъснение. Самото дерби на Севера завърши 1:0 за Ланс. Единственото попадение в мача реализира Пжемислав Франковски в 74-ата минута. За шампиона Лил това е поредният разочароващ резултат от началото на сезона и той има пет точки след първите си пет мача в първенството.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Левски - Септември (Симитли)

Левски разгроми Септември (Симитли) и продължава за купата

Футболистите на Левски се класираха за четвъртфиналите на турнира за купата на България след победа на стадион "Георги Аспарухов" над втородивизионния Септември (Симитли) със 7:0. Амбициите на столичани са насочени изцяло към втория по значимост турнир у нас, защото загубиах реални шансове за челните места в първенството. Очаквано мачът започна с пълно..

публикувано на 26.10.21 в 20:51
Григор Димитров

Григор загуби равностоен мач с Циципас

Григор Димитров отстъпи пред гърка Стефанос Циципас с 6:7 (6), 4:6 в двубой от първия кръг на силния тенис турнир от категория ATP 500 във Виена. Срещата продължи около час и 45 минути. Хасковлията изигра силен мач срещу поставения под номер 1 в основната схема грък, но в ключовите моменти се пропука..

публикувано на 26.10.21 в 19:35
Локомотив (Пд)

Локомотив (Пд) на четвъртфинал за купата на България

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като надигра Локомотив (София) като гост с 2:0 в първи осминафинал от надпреварата. На стадион "Локомотив" в столичния квартал „Надежда“ капитанът на „смърфовете“ Димитър Илиев изведе..

публикувано на 26.10.21 в 17:44
Кристиян Николов

Кристиян Николов започна с победа на световното по бокс

Кристиян Николов записа впечатляващ дебют на световното първенство по бокс в Белград. Родният национал се класира за втория кръг в категория 80 килограма на шампионата на планетата в сръбската столица, след като победи представителя на Република Корея Гичае Ким...

публикувано на 26.10.21 в 17:38
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви продължават във втория кръг на турнира в Париж

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за втория кръг на турнира от сериите Супер 750 по бадминтон във френската столица Париж с награден фонд 600 хиляди долара. Двукратните европейски шампионки на двойки жени, които са поставени под номер 5 в основната схема, спечелиха срещу представителките на Хонконг Я Чин Хсу и Лин Фан Ху с 21:18,..

публикувано на 26.10.21 в 16:38

Зидан отказа на Манчестър Юнайтед

Легендата на Франция и Реал Мадрид Зинедин Зидан няма интерес към мениджърския пост на Манчестър Юнайтед поне към настоящия момент, сочи информация на ESPN. Както е известно, Зидан е спряган за евентуален нов наставник на "червените дяволи“, според редица публикации. Най-новите индикации обаче гласят, че 49-годишният Зизу няма аспирации към треньорско..

публикувано на 26.10.21 в 16:08

Вера Маринова: Боряна Калейн трябва да се прости със страховете си, ако го направи я виждам в тройката

„Боряна Калейн трябва да се прости със страховете си. Тя е готова за това. Ако го направи я виждам в тройката. Ако трепне, тогава ще отвори вратата за италианки, украинки и т.н. А на Татяна Воложанина пожелавам добър старт при нейния дебют на световно първенство“, така легендата на спортната ни журналистика Вера Маринова коментира предстоящото..

публикувано на 26.10.21 в 16:07