Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Ботев (Пд) победи Пирин с 2:1

Снимка: Фейсбук страница на Ботев

Ботев (Пд) надви Пирин (Благоевград) с минималното 2:1 на базата в Коматево в среща от откриващия кръг на Първа лига.

„Жълто-черните“ изиграха по-силно първо полувреме от съперника и закономерно водеха до почивката с две попадения. Па Конате откри с глава след чудесно центриране на Николай Минков и още по-добро изпълнение на атакуващия футболист. След два неособено силни и опасни удари на Спас Георгиев по посока вратата на Георги Аргилашки, възпитаниците на Азрудин Валентич нанесоха втори удар по амбициите на „орлетата“ в 42-та минута, когато Маркиньос получи пас в дълбочина от Атанас Илиев и преодоля Петър Петров за 2:0.

След паузата Пирин вдигна оборотите и показа значително по-добро лице, което доведе и до намаляване на резултата от Стилиян Николов в 54-та минута. Конате можеше да върне аванса от два гола на домакините, но се засуети в наказателното поле и топката бе избита в корнер. Гостите от Благоевград натиснаха в търсене на изравнителен гол и отправиха още удари по посока вратата на Аргилашки, последователно късмета си опитаха Красимир Станоев и Станислав Манолев, но без успех.

До края Ботев бе опасен на контраатака, но така и не паднаха нови попадения и „жълто-черните“ удържаха победата за успешен старт на сезон 2021/22 в Първа лига, помрачавайки завръщането на Пирин във висшия футболен ешелон на България. В следващия кръг „канарчетата“ гостуват на Черно море, докато „орлетата“ приемат Берое.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Левски - ЦСКА 1948

Левски и ЦСКА 1948 не си вкараха гол в напрегнат мач

Отборите на Левски и ЦСКА 1948 завършиха при равенство 0:0 в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Така, въпреки подкрепата на 8000 зрители на стадион "Георги Аспарухов", Станимир Стоилов не успя да се завърне пред домакинската си публика с победа. Домакините положиха много усилия да стигнат до пълния успех, уцелиха и гредата, но срещнаха сериозен отпор от..

публикувано на 18.09.21 в 21:42
Илиана Раева - президент на БФХГ, изгледа цялото състезание  в различните възрасти

Ансамбълът на Левски Триадица шампион при жените

Ансамбълът на Левски Триадица спечели шампионската титла при жените на проведеното в столичната зала "София" Държавно първенство за ансамбли (Елит и А категория) по художествена гимнастика. Втората позиция зае съставът на Левски Илиана, а бронзовите медали са за тима на Левски. Шестицата допълват Велбъжд и двата състава на столичния Академик.

публикувано на 18.09.21 в 21:31
Интер

Интер с категорична победа срещу Болоня

Италианският шампион Интер се развилня и буквално съсипа с 6:1 състава на   Болоня на “Джузепе Меаца” в двубой от четвъртия кръг на Серия А. За “нерадзурите” се разипсаха Лаутаро Мартинес (6’), Милан Шкриняр (30’), Николо Барела (34’), Матиас Весино (54’) и Един Джеко (63’, 68’), а единственият гол за гостите беше дело на Артур Теате (86’). С тази..

публикувано на 18.09.21 в 21:24
Лил

Отново бой на мач във Франция

Феновете на Ланс и Лил влязоха в сблъсъци на почивката на мача от петия кръг на Лига 1. Привържениците започнаха да се обиждат, след това полетяха седалки от двете страни. Фенове на Лил нахлуха на терена и се отправиха към сектора на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да използва сила. Инцидентът идва само няколко седмици, след..

публикувано на 18.09.21 в 20:42
Изабела Янкова

Изабела Янкова спечели световната купа в планинското колоездене при девойките

Изабела Янкова покори и най-високия връх в планинското колоездене, спечелвайки последния старт от световната купа по спускане и подсигурявайки си необходимия брой точки, за да спечели целия турнир и да донесе световната купа в категория девойки в България.  Янкова замина през изминалата седмица за курорта Сноушу, САЩ, за да вземе участие в последните..

публикувано на 18.09.21 в 20:15
Втора лига

Резултатите във Втора лига

В съботния ден се изиграха нови пет срещи от 10-ия кръг на родната Втора лига. В дербито на кръга Миньор Перник и Монтана не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1. Срещата Левски Лом - ЦСКА 1948 II - беше отложена заради положителни проби за COVID-19 в отбора на домакините. Ето всички резултати и голмайстори от съботните двубои:..

публикувано на 18.09.21 в 20:04
Атлетико М - Атлетик Б

Атлетико (Мадрид) не успя да пречупи Атлетик (Билбао)

Атлетико (Мадрид) не успя да пречупи Атлетик (Билбао) и завърши наравно 0:0 в мач от петия кръг на испанската Ла Лига. Шампионите единствени стигнаха до точен удар по посока една от двете врати, но той така и не се оказа победен. Възпитаниците на Диего Симеоне, които доиграха мача с човек по-малко заради изгонването за втори жълт картон на Жоао Феликс,..

публикувано на 18.09.21 в 19:55