Българско национално радио © 2020 Всички права са запазени

Алекно: Страхувам се, не съм подготвял отбори след месеци игри на PlayStation

Владимир Алекно
Снимка: Sportal.bg

Главният треньор на руския волейболен гранд Зенит (Казан) Владимир Алекно говори за възобновяването на тренировките след принудителната почивка, породена от пандемията от коронавирус.

Както е известно волейболистите на Зенит стартираха тренировки, като започнаха със занимания на открито - в Центъра за плажни спортове. „От края на руското първенство минаха почти два месеца. Все още обаче съществува ситуация на несигурност“.

„Благодарение на заповедта на министъра на спорта ни се предостави възможност да се поставим отново в ред. Но подготовката за сезона след месец ваканция е едно, след няколко е съвсем друго.", каза още големият треньор.

„Водил съм подготовка с волейболисти след месец почивка, но след толкова дълго бездействие, както сега, и игри на PlayStation, никога не съм го правил. Така, че имам страх какво ще последва. Радвам, че отново започваме тренировъчен процес“, допълни Алекно.

Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Дунав удържа Ботев във Враца с 0:0

Ботев (Враца) и Дунав завършиха наравно 0:0 в първия двубой за оцеляване в Първа лига. Мачът на стадион "Христо Ботев" не предложи нищо качествено за публиката и нулевото равенство беше най-логичната развръзка на сблъсъка.  Първият удар в двубоя дойде в 11-ата минута. Тогава Юлиян Ненов центрира отдясно към Стефан Христов, но ударът му мина встрани..

публикувано на 06.07.20 в 23:00

Жена ще ръководи финален мач

Катерина Монзул ще бъде първата дама, която ще ръководи финал на Купата на Украйна, съобщава местната футболна асоциация. Двубоят ще противопостави Динамо Киев и Ворскла Полтава в сряда вечер. Монзул, на 39 години, е и първата дама в историята със съдийски наряд за местното първенство. Тя записа своя дебют през 2016 в мача срещу Черноморец Одеса и Волин..

публикувано на 06.07.20 в 21:43

Черно-бял купон в Пловдив в чест на купата

Футболистите на Локомотив (Пловдив) вдигнаха втората поредна Купа на България пред "море" от фенове на отбора и получиха признание от кмета Здравко Димитров, който заяви, че те са влезли в спортната история на града. "Черно-белите" привърженици приветстваха бурно момента, в който капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев вдигна Купата на България от..

публикувано на 06.07.20 в 21:25

Епидемиологична бомба и в НХЛ

Количеството на тестове с положителен резултат за COVID-19 на играчи от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) нарасна до 23, обяви пресслужбата на лигата. По-рано НХЛ обяви, че влиза във втората подготвителна фаза преди подновяването на сезона. От 8 юни клубовете ще могат да провеждат тренировки, след като до момента са проверени 396 играча с..

публикувано на 06.07.20 в 20:52

Фондация „Енчо Керязов“ връчи годишните си награди за девети път

Деветите годишни награди на Фондация „Енчо Керязов“ бяха връчени на стилна церемония на Римския стадион в Пловдив. Домакини на „Нощ на звездите“ бяха музикантите и артистите от Пловдивската опера, а водещи - Лили Бързева и певецът Орлин Павлов. Талантливите деца получиха награди в три категории – „Изкуство”, „Образование” и „Спорт”...

публикувано на 06.07.20 в 16:52
Интер - Наполи

Болоня изненада Интер като гост в Италия

Отборът на Болоня постигна впечатляваща победа с 2:1 над Интер като гост в мач 30-ия кръг на италианското футболно първенство. Гостите изоставаха с гол пасив и бяха с човек по-малко на терена, но в последния половин час се вдигнаха на щурм и записаха паметен успех насред "Джузепе Меаца". Интер започна по-добре и вкара първия гол в 22-рата минута чрез..

публикувано на 06.07.20 в 07:35
Саутхемптън - Манчестър Сити

Че Адамс донесе победата на Саутхемптън срещу Манчестър Сити

Че Адамс се разписа за първи път за Саутхемптън със страхотен прехвърлящ удар от далечно разстояние и "светците" надвиха с 1:0 Манчестър Сити, който загуби за трети път гостуване във Висшата лига. Адамс, който бе привлечен от Бирмингам за 15 милиона лири през юли 2019 година, не успя да вкара гол в предните си 24 мача във Висшата лига. В 16-та минута..

публикувано на 06.07.20 в 07:03