Данас, 23. августа, у село Ветрен на бугарској обали Дунава а у близини града Силистре, стиже Интернационална веслачка регата ТИД 2019. Поход Дунавом премашује 2.500 км, а одржава се сваке године од 1956. Регата је на пут кренула 22. јуна са врела..

објављено 23.8.19. 17.11
Александар Попов

20-годишњи Александар Попов успешно препливао Ламанш

20-годишњи бугарски студент у Великој Британији Александар Попов успешно је препливао канал Ламанш за 13 часова и 58 минута. Поред овог изазова, јер Попов није професионални пливач,  он је себи поставио за циљ да прикупи средства у добротворне сврхе...

објављено 22.8.19. 14.30

Тинејџер остварио рекорд и изборио олимпијску квоту за Бугарску у пливању

Бугарин Јосиф Миладинов је изборио олимпијску квоту у пливању за игре у Токију   2020. 16-годишњи младић је остварио импресиван рекорд тако што се на Светском првенству за јуниоре у Будимпешти пласирао у полуфинале на 100 м лептир стилом са резултатом..

објављено 21.8.19. 16.58
Свети Влас

120 такмичара на пливачком маратону "Свети Влас"

Укупно 120 мушкараца и жена из седам земаља учествовало је у Другом пливачком маратону "Свети Влас". Професионалци и аматери из Русије, Украјине, Молдавије, Казахстана, Македоније, Пољске и Бугарске подељени у шест старосних група препливали су до..

објављено 19.8.19. 16.29

Бугарске ритмичарке бриљирале у Минску

Бугарске ритмичарке у групним вежбама освојиле су на такмичењу за Челенџ куп у Минску златне медаље у вежби са три обруча и два пара чуњева као и бронзана одличја у вежби са пет лопти. Пре тога су се у вишебоју Бугарске окитиле бронзом. Тако су..

објављено 19.8.19. 09.53

Из Бугарске једино „Лудогорец“ наставља учешће у Лиги Европе

Фудбалски шампион Бугарске „Лудогорец“ наставља учешће у Лиги Европе. Тим из Разграда је у гостима у реванш утакмици победио шампиона Велса ТНС са 4:0 и тако са укупним резултатом 9:0 елиминисао противника. 22. августа „Лудогорец“ игра против..

објављено 16.8.19. 10.09

Мајстори скејборда из земље и иностранства одмериће снаге у Бургасу

У црноморском граду Бургасу ће се одржати међународно такмичење у скејбордингу у којем ће поред бугарске елите у овом спорту учествовати 18 страних мајстора даске из Колумбије, Израела, Русије, Румуније, Украјине, Белорусије и Португалије. Такмичење ће..

објављено 15.8.19. 17.00
Димитар Бербатов

Бербатов други најбољи власник дреса с бројем 9 Манчестера Јунајтеда

Сајт Planet Football прогласио је Димитра Бербатова за другог најбољег власника „деветке“ Манчестера Јунајтеда у историји Премијер лиге. На листи су се нашла имена попут Златана Ибрахимовића, Антонија Марсијала, Ромелуа Лукакуа, Луиса Сахе и других, а..

објављено 15.8.19. 16.14

Европска титула за бугарске кошаркашице до 20 година

Женска кошаркашка репрезентација Бугарске до 20 година освојила је титулу на Европском првенству, у Б дивизији. У финалу који је игран у Приштини, Косово, Бугарке су савладале селекцију Финске са 80:75. Последњи пут су се млади бугарски кошаркаши титулом..

објављено 13.8.19. 15.26

Бугарски атлетичари освојили 6 златних медаља у Вараждину, Хрватска

Бугарска је задржала своје место у Другој лиги Европског тимског првенства у атлетици у Вараждину, Хрватска. У дводневној жестокој конкуренцији бугарски атлетичари су заузели 6. место у групи са 297 поена. Учесници из Бугарске су освојили 6..