Bullgarët me medalje nga kampioni botëror i Arteve Marciale të Përziera

Foto: Bulgarian MМА Federation

Viktor Ivanov u bë kampioni botëror i Arteve Marciale të Përziera (MMA) tek të rinjtë deri në moshë 18 vjeç. Ai fitoi medaljen e artë në kampionatin e planetit në Romë. Sportisti i klubit sportiv të MMA-së të qytetit Shumen garoi në kategorinë 70.3 kg, pasi fitoi në mënyrë të bindshme ndeshjet me përfaqësuesit e Finlandës, Kazakistanit dhe Kanadasë. Në finale ai mposhti rusin Islamdin Çerivmurzaev. Në botërorin në Itali të organizuar nga federata ndërkombëtare IMMAF Bullgaria fitoi tri medalje. Medalje të artë mori dhe Viktor Ganev deri më 40 kilogramë në grupmoshën deri më 16 vjeç, kurse Viktor Dimitrov përsëri deri më 40 kilogramë tek djemtë deri më 14 vjeç fitoi medaljen e argjendtë. 


Më shumë nga rubrika

Ivajllo Ivanov

Xhudisti Ivajllo Ivanov fitoi titullin botëror

Xhudisti më i mirë bullgar Ivajllo Ivanov fitoi titullin botëror për ushtarakë në edicionin e shtatë të Kampionatit Botëror për ushtarakë, që zhvillohet në Kinë. Në betejën për vendin e parë sportisti bullgar, i cili garon në kategorinë deri në 81 kg,..

botuar më 19-10-21 11.45.PD
Mihaill Kasabov

Bashkimi Bullgar i Futbollit është me president të ri

Zv.Presidenti i deritanishëm i Bashkimit Bullgar të Futbollit Mihaill Kasabov është Presidenti i ri i organizatës derisa zgjidhet udhëheqja e re. Më herët gjatë kësaj jave ish-Presidenti Borisllav Mihajllov dha dorëheqje, kurse pastaj të njëjtën e bëri..

botuar më 19-10-18 5.18.MD

Pas shokimit nga rezultati i ndeshjes së futbollit me Anglinë 0:6 vijnë pasojat dhe përfundimet

Tashme tre ditë me radhë ngjarjet që shoqëruan dhe pasuan humbjen e turpshme të Bullgarisë nga Anglia me rezultat 0:6 në ndeshjen e futbollit ditën e hënë e tronditin vendin tonë. Shfaqjet e racizmit të një grupi fansash shkaktuan reaksione pa precedent jo..

botuar më 19-10-17 3.51.MD