от 19.00 часа

Люис Хамилтън с победа на „Хунгароринг“

Люис Хамилтън
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Люис Хамилтън с „Мерцедес“ записа рекордната си седма победа в състезанието за Голямата награда на Унгария, кръг от световния шампионат във Формула 1. Британецът изпревари Макс Верстапен в изключително състезание на пистата „Хунгароринг". Петкратният световен шампион и лидер във временното класиране изоставаше през цялото време, но благодарение на безпогрешната стратегия на Мерцедес изпревари пилота на „Ред Бул“ няколко обиколки преди края.

Макс Верстапен стартира от полпозишън и също проведе много добро състезание, но към края неговите гуми се износиха и Хамилтън успя да скъси изоставането си и в крайна сметка да го изпревари. Утехата за холандеца е спечелената допълнителна точка за най-бърза обиколка.

За третото място на почетната стълбичка се пребори Себастиан Фетел с "Ферари". Четирикратният световен шампион изпревари съотборника си Шарл Льоклер в последните обиколки, като не стана напълно ясно дали това стана според отборна заповед или просто Фетел бе по-бързият.

Стартиралият от втора позиция Валтери Ботас имаше малшансът да се удари с Хамилтън още на старта, от което пострада предната част на болида му и се наложи влизане в бокса. В крайна сметка финландецът се придвижи до 8-то място.

В генералното класиране след 12 състезания води Хамилтън с 250 точки. След него е Ботас със 188 и Верстапен със 181. Себастиян Фетел е четвърти със 156, а Шарл Льоклер е пети със 132.