Η Levski νίκησε την Ružomberok στο γήπεδό της

Φωτογραφία: levski.bg

Η βουλγαρική ομάδα Levski νίκησε τη σλοβακική Ružomberok με 2-0 στο γήπεδό της στη Σλοβακία στον πρώτο κύκλο της κατάταξης για τη λίγκα της Ευρώπης. Η βουλγαρική ομάδα άνοιξε το αποτέλεσμα περίπου μισή ώρα μετά την έναρξη του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκε το δεύτερο γκολ που καθησύχασε τους οπαδούς της βουλγαρικής ομάδας. Ο δεύτερος αγώνας των δυο ομάδων θα παιχτεί την επόμενη Πέμπτη στις 19:30 στο Στάδιο GeorgiAsparuhov στη Σόφια. Ο νικητής της συνάντησης θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα μεταξύ της ΑΕΚ- Λάρνακα και της Petrocub Hîncești.

Περισσότερα στην κατηγορία

Ανάβαση στην Βίτοσα για τα 124 χρόνια του Ορειβατικού Κινήματος της Βουλγαρίας

Αυτήν την Κυριακή, 25 Αυγούστου, στο βουνό Βίτοσα θα λάβουν χώρα πλήθος εκδηλώσεις για την 124 η επέτειο του Βουλγάρικου Ορειβατικού Κινήματος. Στις 7 το πρωί από την τοποθεσία Ζλάτνι μοστόβε (Χρυσές γέφυρες) της Βίτοσα και στις 8 από το χωριό Ζελέζνιτσα..

δημοσίευση: 8/22/19 3:42 PM
Αλεξάντερ Ποπόβ

20χρονος Βούλγαρος διέσχισε κολυμπώντας την Μάγχη

Ο Βούλγαρος Αλεξάντερ Ποπόβ είναι 20 χρονών και σπουδάζει στην Αγγλία. Δεν είναι επαγγελματίας αθλητής αλλά έβαλε σαν στόχο να διασχίσει κολυμπώντας την Μάγχη μάλιστα για φιλανθρωπικό σκοπό. Το κατάφερε μέσα σε 13 ώρες και 58 λεπτά και συγκέντρωσε 5 000..

δημοσίευση: 8/22/19 2:36 PM
Γιώσηφ Μιλαντίνοβ

Βούλγαρος έφηβος με ρεκόρ και θέση στους Ολυμπιακούς στην κολύμβηση

Ο Ιώσηφ Μιλαντίνοβ εξασφάλισε θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο στην κολύμβηση. Ο 16χρονος πέτυχε εντυπωσιακό ρεκόρ μπαίνοντας στον ημιτελικό των 100 μέτρων πεταλούδα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων στην Βουδαπέστη με 51.91 δεύτερα όντας ο πρώτος..

δημοσίευση: 8/21/19 5:10 PM